Tel Çalışması Takı Modeli, Takı Örnekleri

2007-04-22 00:40:00

takı modelleri ve bu takı çalışmalarının yapılışları hakkında açıklamalı bilgiler veren bir bloğun tanıtımını yapmak istiyoruz. Kumboncuk; Takı ve Elişi blogları arasında iyi tanınan ve paylaşımları ile sevilen bir blogdur.

 

Sizlere “Tel Çalışmam” adıyla yayınladığı örneği ve yapılışını sunmak istiyoruz.

 

Tel Çalışması Takı Modeli:

 

Kolye’ nin yapılışı için gerekli olan malzemeler; 1 tane büyük cam boncuk, 7–8 tane orta boyda cam boncuk, 3–4 renk orta boy kum boncuk ve 80 numara renkli makara tel.

 

Aldığınız 3–4 renk kum boncuğu tele dizin. Sonra tel kıvırma aletinin orta boyuna teli biraz sarın dizdiğiniz kum boncukları 4, 5 sıra kadar sarmaya devam edin. Sarma işlemini boncuksuz biraz daha sarın. Teli hiç kesmeden 7-8 tane olana kadar devam edin ve bitirin.

 

Bütün halde çıktıktan sonra kolyede görüldüğü gibi kesin. Kum boncuk ve orta boy cam boncukları da çivileme yöntemiyle yaptığınız tellerle birleştirin. Ortadaki büyük boy boncuğun içinden 30 numara makara teli geçirip, elimde spiral şekli verdim, siz istediğiniz boncuk ve renklerde yapabilirsiniz.

 

Eğer siz de Kumboncuk’ un diğer çalışmalarını okumak isterseniz sizi bloğunda bekliyor olacak. Kendisinin blog adresi http://Kumboncuk.blogcu.com.

114
0
0
Yorum Yaz